Sebze - Meyve - Bitki

Avakado Kaç Kalori?

Ana Sayfa » Genel Bilgi » Avakado Kaç Kalori?


Değişen iklim ve hastalık mevsiminin gelmesi ile sağlıklı beslenmek isteyen kişiler için meyve sebzeler değer kazandı. Bu meyvelerin arasında dinç kalmayı sağlayan ve diyabeti önleyen avakado en çok rağbet görenler arasında en başta yer alıyor.

Avakado’nun Vücut Açısından Yararları

Fit ve sağlıklı bir vücut yapısına sahip olmak isteyen kişiler için avakado kaç kalori sorusu oldukça sık akla gelen sorular arasında yer alıyor. Avakado sahip olduğu doyurucu yapısının yanında oldukça düşük bir kalori değerine sahiptir. Bu nedenle kullanımı açısından kesin olarak sakınca bulunmuyor. Diyetlerde ve günlük kullanımlar açısından uygundur.

Avakado’nun Faydaları Nelerdir?

Avakado genel anlamda diyet yapan kişiler tarafından tercih edilen bir meyvedir. Fakat bunun yanında birçok rahatsızlık ve durumlarda kullanım açısından uygundur.

Bu yararlardan bazıları şunlardır:

 • Yüksek asit dengeleyici yapısından kaynaklı olarak kolesterolün dengede kalmasını sağlar,
 • Diyabetten yakınan kişilere yardımcı olur ve şekerin çözünüp atılmasını destekler,
 • Yüksek besleyici içeriğinden kaynaklı olarak demir ve vitamin eksikliğini engeller,
 • Diyet yapan kişiler açısından destekleyicidir ve kalori değeri açısından yüksek bir değere sahip olmamasından dolayı günlük kullanımlar açısından tehlike arz etmez.


Hastalıklardan dolayı olmasa bile uzmanlar sürekli olarak avakado kullanılması gerektiğine değinirler. Özellikle de diyetisyenlerin hazırlamış oldukları listelerin başında en çok yer edinenler arasında avakado yer almaktadır.

Avakado İçinde Bulunan Zenginlik

İlginizi Çekebilir:  Zerdeçal Kaç Kalori? Faydaları Neler?

Avakado ortalama olarak 160 kaloriye sahiptir. Bu nedenle tüketilmesi halinde oldukça uzun süre boyunca sizleri tok tutar. Buna ek olarak para parça tüketilmesi halinde sadece bir avakado bile uzun süre boyunca sizler için takviye bir gıda olmaya yeterlidir. Diyet yapan kişiler için besleyici ve doyurucu yapısından kaynaklı olarak en çok tercih edilmesi gereken gıdadır denilebilir.

Hamilelikte Avakado Tüketimi

Avakado tüketimi özellikle hamile olan kişiler için tavsiye ediliyor. Bunun nedeni ise fazla şekerin vücut dışına atılıyor olmasıdır. Fazla şeker avakado sayesinde vücutta çözünür ve dışarı atılır bu sayede bebek daha sağlıklı bir şekilde, şekerin kötü etkisinden uzak şekilde gelişir.Avakado Kaç Kalori? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

 • Kaç Kalori Almalıyım?

  Please enter your age
  Please enter your gender
  Please enter your height
  Please enter your weight (Kg)
  Please select an activity level
 • Instagram’da Biz

 • Son Yazılar

 • Pinterest’de Biz

 • Son Yorumlar

 • Kategorilerimiz

 • Sebze.org - Sebze, meyve ve bitkilere dair her şey! / Tüm Hakları Saklıdır.