Sebze - Meyve - Bitki

Avakado Kaç Kalori?

Ana Sayfa » Genel Bilgi » Avakado Kaç Kalori?


Değişen iklim ve hastalık mevsiminin gelmesi ile sağlıklı beslenmek isteyen kişiler için meyve sebzeler değer kazandı. Bu meyvelerin arasında dinç kalmayı sağlayan ve diyabeti önleyen avakado en çok rağbet görenler arasında en başta yer alıyor.

Avakado’nun Vücut Açısından Yararları

Fit ve sağlıklı bir vücut yapısına sahip olmak isteyen kişiler için avakado kaç kalori sorusu oldukça sık akla gelen sorular arasında yer alıyor. Avakado sahip olduğu doyurucu yapısının yanında oldukça düşük bir kalori değerine sahiptir. Bu nedenle kullanımı açısından kesin olarak sakınca bulunmuyor. Diyetlerde ve günlük kullanımlar açısından uygundur.

Avakado’nun Faydaları Nelerdir?

Avakado genel anlamda diyet yapan kişiler tarafından tercih edilen bir meyvedir. Fakat bunun yanında birçok rahatsızlık ve durumlarda kullanım açısından uygundur.

Bu yararlardan bazıları şunlardır:

 • Yüksek asit dengeleyici yapısından kaynaklı olarak kolesterolün dengede kalmasını sağlar,
 • Diyabetten yakınan kişilere yardımcı olur ve şekerin çözünüp atılmasını destekler,
 • Yüksek besleyici içeriğinden kaynaklı olarak demir ve vitamin eksikliğini engeller,
 • Diyet yapan kişiler açısından destekleyicidir ve kalori değeri açısından yüksek bir değere sahip olmamasından dolayı günlük kullanımlar açısından tehlike arz etmez.


Hastalıklardan dolayı olmasa bile uzmanlar sürekli olarak avakado kullanılması gerektiğine değinirler. Özellikle de diyetisyenlerin hazırlamış oldukları listelerin başında en çok yer edinenler arasında avakado yer almaktadır.

Avakado İçinde Bulunan Zenginlik

İlginizi Çekebilir:  Ispanak Kaç Kalori? Yemekleri Neler?

Avakado ortalama olarak 160 kaloriye sahiptir. Bu nedenle tüketilmesi halinde oldukça uzun süre boyunca sizleri tok tutar. Buna ek olarak para parça tüketilmesi halinde sadece bir avakado bile uzun süre boyunca sizler için takviye bir gıda olmaya yeterlidir. Diyet yapan kişiler için besleyici ve doyurucu yapısından kaynaklı olarak en çok tercih edilmesi gereken gıdadır denilebilir.

Hamilelikte Avakado Tüketimi

Avakado tüketimi özellikle hamile olan kişiler için tavsiye ediliyor. Bunun nedeni ise fazla şekerin vücut dışına atılıyor olmasıdır. Fazla şeker avakado sayesinde vücutta çözünür ve dışarı atılır bu sayede bebek daha sağlıklı bir şekilde, şekerin kötü etkisinden uzak şekilde gelişir.Avakado Kaç Kalori? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

 • Kaç Kalori Almalıyım?

  Lütfen yaşınızı giriniz.
  Lütfen cinsiyetinizi seçiniz.
  Lütfen boyunuzu cm bazında giriniz.
  Lütfen kilonuzu kg bazında giriniz.
  Lütfen aktivite/spor durumunuzu belirtiniz.

  Almanız gereken günlük kalori verileri tahmini olup, hangi sebze, meyve veya bitkinin kaç kalori olduğunu buradaki yazılarımızdan takip edebilirsiniz!

 • Instagram’da Biz

  This error message is only visible to WordPress admins

  Error: The account for sebzeorg needs to be reconnected.
  Due to recent Instagram platform changes this Instagram account needs to be reconnected in order to continue updating. Reconnect on plugin Settings page

 • Son Yazılar

 • Pinterest’de Biz

 • Son Yorumlar

 • Kategorilerimiz

 • FAYDALI İÇERİKLER

  Avakado Kaç Kalori? Brüksel Lahanası Faydaları ve Zararları Aloe Vera Nasıl Yetiştirilir? Havuç Turşusu Nasıl Yapılır? Malzemeleri Neler? Domates Yetiştirmek Zor mu? Evde Pratik ve Organik Cilt Bakımı

  BİZİ TAKİP EDİN

  This error message is only visible to WordPress admins

  Error: The account for sebzeorg needs to be reconnected.
  Due to recent Instagram platform changes this Instagram account needs to be reconnected in order to continue updating. Reconnect on plugin Settings page

  Sebze.org - Sebze, meyve ve bitkilere dair her şey! / Tüm Hakları Saklıdır.