Sebze - Meyve - Bitki

Detoks İçeceği Nedir? Zararı / Yararı Nedir?

Ana Sayfa » Faydası / Zararı » Detoks İçeceği Nedir? Zararı / Yararı Nedir?


Detoks olarak tabir edilen detoks içecekleri kısa ya da uzun dönemlerde kilo vermek ve vücudumuzda bulunan zararlı ödemi hızla atmak isteyenler için en faydalı ve en popüler yollardan birisidir. Fakat bunu belirtirken kalın harflerle değinmek istediğimiz bir nokta var; kilo vermek için sadece detoks içecekleri yeterli olmayacaktır! Detoksun yanı sıra spor, sağlıklı ve hafif beslenme ulaşmak istediğiniz hedefte size en büyük yardımcı olacak şeylerden bazılarıdır.

Detoks içeceğinin zararları nedir?

Detoksun zararı var mı?” derseniz; yanlış yapılan detoks suları bağırsak, karaciğer ve böbrek sağlığınızı etkileyecektir. Bu yüzden bilinmeyen kaynaklardan tüketmemenizi ya da kullandığınız detoks suyunu dikkat edilmesi gerekenlere dikkat ederek tüketmenizi önerebiliriz.

Detoks içeceğinin faydaları nedir? Nasıl başarır?

Detoksların yararları hakkında olumlu tezleri bulunan birçok bilim insanı var. Bununla birlikte detokslar, toksinleri atmanın hem en hızlı hem de en kolay yollarından birisidir. Düzenli aralıklarla ve uygun dozlarda kullanıldığında vücudumuz daha sağlıklı, daha iyi ve daha enerjik bir hal alacaktır. Ayrıca detokslar cam bir şişe içinde her yere taşınabilir olduğu için hem size kolaylık, hem de içerisinde bulunan meyve, sebze ve bitkiler (saf su ile birlikte) sağlığınıza sağlık katacaktır. En önemlisi yüzlerce liralık takviye gıda ve ilaçlardan daha etkilidir. 

 

Detoks içeceği nasıl yapılır?

Nereden bakarsak bakalım hemen hemen tüm detoks sularının hazırlanışı aynı gibidir. Cam bir şişe, sürahi veya demlik gibi gereçlerin içine malzemeleri koyup, üzerine ilgili tariflerdeki kadar su ve buz ekleyin. İçmeden önce ortalama 1 saat buzdolabında bekletin. İşte bu kadar. İçeceklerinizi günlük olarak hazırlamayı ve taze tüketmeyi sakın unutmayın! 😊

İlginizi Çekebilir:  Zerdeçal Kaç Kalori? Faydaları Neler?

Detoks tariflerini ve sağlıklı sebze diyetlerimizi görmek için lütfen buraya tıklayınız.

 Detoks İçeceği Nedir? Zararı / Yararı Nedir? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

 • Kaç Kalori Almalıyım?

  Please enter your age
  Please enter your gender
  Please enter your height
  Please enter your weight (Kg)
  Please select an activity level
 • Instagram’da Biz

 • Son Yazılar

 • Pinterest’de Biz

 • Son Yorumlar

 • Kategorilerimiz

 • Sebze.org - Sebze, meyve ve bitkilere dair her şey! / Tüm Hakları Saklıdır.