Sebze - Meyve - Bitki

Ev Yapımı Muhteşem Limonata

Ana Sayfa » Tarifler » Ev Yapımı Muhteşem Limonata


Limonata yaz aylarının en ideal içecekleri arasında yer alır. Soğuk içimi sebebi ile yaz aylarında daha çok tercih edilmekte olan limonatayı diğer mevsimlerde de evinizde hazırlayarak rahatlıkla tüketebilirsiniz. Herhangi bir katkı maddesi olmadan üretilmekte olan limonataya sahip olmak için ihtiyacınız olan malzemeler limon, şeker ve sudur. Her limonata tarihinde aynı seçimler yer alsa da konsantre olarak hazırlamaya uygun olan limonata yapımı tarifini ise aşağıda bulabilirsiniz.

Konsantre Limonata Tarifi

Konsantre olarak yapılacak olan limonata tarifi için öncelikle limonları güzelce yıkayarak buzdolabın buzluk gözüne ya da derin dondurucuya koymanız gerekir. Donan limonlar ile tarifi istediğiniz zaman gerçekleştirme avantajını bulunuyor.

Konsantre limonata yapımı için öncelikle donmuş olan limonları buzluktan ya da derin dondurucudan çıkarmanız gerekir. bir süre beklettikten sonra donukluğu gitmeden rendeleme işlemine yer açabilirsiniz. Rendelenme işlemi limonun kabuğu ile beraber yapılır. Dilerseniz farklı aroma için buzluğa ya da derin dondurucuya portakalda koyarak onunda limon ile aynı anda rendeleyebilirsiniz.

Limon rendesinin için şeker koyarak karışımı elde edebilirsiniz. Bu karışımı bir kavanoz koyarak istediğiniz zaman su ile karıştırarak limonatanızı hazırlayabilirsiniz.Limon rendesi ve şeker karışımlı olan uygulamada limonun içine şekerin yedirilmesi için bir süre buzdolabında bekletilmesi önerilir. Limonata için su eklenmesi sonrasında eğer rendelerden hoşlanmıyorsanız süzerek bu limon rendelerinden kurtulmanız mümkün. Sapsarı renge sahip olacak olan limonatanız muhtemel aroması ile de hem sizi hem de sevdiklerinizi kendine hayran bırakacak olan bir seçim olarak sofranızın da baş tacı olacaktır.

İlginizi Çekebilir:  Fasulye Turşusu Nasıl Yapılır?

 

 

Limonatanın Faydası

Limonata yapımı işleminde yer açarak her daim elinizin altında olan bir C vitamini deposuna yer açabilirsiniz. Bağışıklık sisteminin güçlenmesinde etkili olan limonata aynı zamanda birçok yemeklerin yanında içecek olarak tüketebileceğiniz sağlıklı bir seçimdir. Sadece kendiniz için değil sevdikleriniz içinde en sağlıklı içecek seçimi için limonata tarifine yer açabilirsiniz.

Limonu her mevsim bulabilirsiniz. Fakat özellikle yaz mevsiminde yetişen limonların zamanında satın alarak buzluk içinde ya da derin dondurucu da muhafaza ederek her mevsim elinizin altında olacak olan bir seçime de yer  vermeniz mümkün.

 Ev Yapımı Muhteşem Limonata - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Zencefil Kökü Kremi

Zencefil Kökü Kremi 06 Şubat 2020

 • Kaç Kalori Almalıyım?

  Please enter your age
  Please enter your gender
  Please enter your height
  Please enter your weight (Kg)
  Please select an activity level
 • Instagram’da Biz

 • Son Yazılar

 • Pinterest’de Biz

 • Son Yorumlar

 • Kategorilerimiz

 • Sebze.org - Sebze, meyve ve bitkilere dair her şey! / Tüm Hakları Saklıdır.